KOCHAM OJCZYZNĘ WIĘCEJ NIŻ WŁASNE SERCE - Zaproszenie na IX pielgrzymkę Szkół Prymasowskich na Jasną Górę 16 maja 2018

W środę 16 maja 2018 r. spotykamy się u stóp Maryi Królowej Polski na Jasnej Górze, jako środowisko szkół noszący imię kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Hasłem naszego spotkania są słowa kardynała Wyszyńskiego, dla wielu z nas dobrze znane, ale jakże ważne w życiu i nauczaniu naszego Patrona, od którego chcemy uczyć się tego, co w życiu najważniejsze – miłości do Boga, do ojczyzny i każdego człowieka.

Pragniemy zawierzyć Bogu przez Maryję uczniów, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkół, którym patronuje Prymas Tysiąclecia. Będziemy modlili się za nasze rodziny i całą społeczność naszych miejscowości. A przede wszystkim będziemy dziękowali za 100 lat niepodległej ojczyzny.

W programie pielgrzymki jak zwykle Msza św., w tym roku sprawowana pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Przybylskiego, biskupa pomocniczego z Częstochowy.

Zapraszamy również na projekcję najnowszego filmu: „Jako w niebie, tak i w Komańczy” (45 min). Po filmie debata ze świadkami życia Księdza Prymasa i twórcami filmu. Będzie także możliwość zakupienia filmu do szkół.

Pielgrzymka jest bardzo cenną okazją do integracji naszych szkół. W roku stulecia odzyskania niepodległości zapraszamy do zaprezentowania szkół przez ukazanie osób, wydarzeń, motywów wiążących nasze regiony z tymi, którzy tworzyli niepodległe dzieje Polski, jej historię, kulturę. Każda szkoła biorąca udział w pielgrzymce zaproszona jest do 3-minutowego przedstawienia dowolnie wybranej postaci lub zdarzenia (forma słowna, muzyczna, teatralna lub inna dowolna), a także do wyrażenia tego w formie plastycznej na szarym papierze, jako element wystawy zrobionej ad hoc na terenie Domu Pamięci. Cieszymy się na to spotkanie, jako jedna rodzina Szkół Prymasowskich.

Zapraszamy!

Dane kontaktowe

 Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół

 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

 

Adres do korespondencji:

Szkoła Podstawowa nr 3 

im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 

w Leżajsku, 

ul.11-go Listopada 8.

 

Numer telefonu:

17 242 16 49

 

Konto pocztowe Stowarzyszenia:

zarzadwyszynskistowarzyszenie@gmail.com

 

Numer konta Stowarzyszenia:

Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.

System bankowy

01-211 Warszawa

Kasprzaka 10/16

Oddział w Leżajsku

ul. Mickiewicza 40

37-300 Leżajsk

Numer rachunku:

63203000451110000003300560