Czcigodni Księża
Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pt.: „Dialog przyjaźni – Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II”. Głównym celem konferencji jest zwrócenie uwagi na wartość więzi dwóch wielkich Polaków, przewodników duchowych, autorytetów moralnych, którzy służąc Ojczyźnie i światu, pozostawili potomnym wzór twórczych relacji, opartych na zaufaniu, głębokiej przyjaźni i jednoczącej sile słowa. W trakcie konferencji chcemy rozmawiać na temat „ważności dobrych słów” w życiu społecznym; chcemy zwrócić uwagę na kulturę dialogu, który współcześnie niemalże nie istnieje. Odwołując się do myśli Prymasa Tysiąclecia, pragniemy podzielić się przekonaniem, iż warto z każdym rozmawiać językiem miłości, językiem jednoczących słów.
Konferencja odbędzie się 11 grudnia 2021 r.  w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie (możliwość udziału on-line).

Serdecznie zapraszamy,

Z poważaniem,