BĘDZIESZ MIŁOWAŁ

Drodzy Przyjaciele ze Szkół imienia kardynała Stefana Wyszyńskiego!

Czy jeszcze pamiętacie Państwo, że środa po 12 maja to od kilkunastu lat dzień dorocznej pielgrzymki szkół prymasowskich na Jasną Górę? Czas pandemii sprawił, że przez ostatnie 2 lata mogliśmy spotkać się tylko wirtualnie. Także w uroczystości beatyfikacji naszego Patrona 12 września ubiegłego roku nie mogliśmy uczestniczyć w pełnej obsadzie.

Tym bardziej więc teraz nie żałujmy wysiłku, aby podczas pielgrzymki wspólnie wyrazić Panu Bogu naszą wdzięczność za wyniesienie na ołtarze Patrona naszych szkół, kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja na świecie, a zwłaszcza u naszych sąsiadów na Ukrainie jest wyjątkowo trudna, a nawet dramatyczna. Widzimy, że potrzeba modlitwy, jedności, otwartości serc jest ogromna. Nasz Patron, Błogosławiony Prymas Tysiąclecia często przypominał słowa: „Będziesz miłował”. Nazywał je testamentem walczącej Warszawy, nawiązując do nadpalonego skrawka papieru który został przywiany do jego stóp w ostatnich dniach Powstania Warszawskiego, kiedy wychodził na skraj Puszczy Kampinoskiej i mógł tylko modlić się za dogorywającą stolicę. Niech te słowa BĘDZIESZ MIŁOWAŁ staną się hasłem naszej tegorocznej pielgrzymki – pielgrzymki wdzięczności za beatyfikację, pielgrzymki radości ze wspólnego spotkania u naszej Matki i Królowej, pielgrzymki błagalnej o pokój na świecie, abyśmy wszyscy umieli się miłować.

W programie: Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Przybylskiego z Częstochowy, spotkanie z ks. dr. Andrzejem Gałką, zaangażowanym w procesie beatyfikacyjnym kardynała Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej, oraz nasze świadectwa przeżywania radości beatyfikacji. Prosimy, aby przedstawiciele szkół przygotowali krótką relację, jak wyglądało przeżywanie beatyfikacji w ich szkole czy środowisku. Będzie możliwość zaprezentowania tej relacji (może być także piosenka) podczas spotkania przy Domu Pamięci, gdzie także będzie mały poczęstunek po Mszy św.

Serdecznie zapraszamy!

Program pielgrzymki 18 maja 2022

• 10.00 zbiórka przed pomnikiem, rozpoczęcie pielgrzymki, krótka modlitwa, złożenie kwiatów
  • przejście do Sali Papieskiej (wejście z dziedzińca pod I stacją Drogi Krzyżowej)
  • spotkanie z ks. dr. A Gałką
  • relacja filmowa z przeżywanie beatyfikacji w Choszczówce
  • 12.00 Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej
  • 13.00 przejście do Domu Pamięci kardynała Wyszyńskiego, ul. kard. Wyszyńskiego 12

Wspólnotowa "majówka"

• relacje przedstawicieli szkół z przeżyć związanych z beatyfikacją,
  • poczęstunek
  • Na zakończenie nabożeństwo majowe z litanią do Matki Bożej.

Koszty organizacyjne i poczęstunek od uczestnika 15 PLN.

Wpisy na konto:

63203000451110000003300560 do 12 maja.