Każdego roku ss. Nazaretanki oraz Stowarzyszenie Szkół Prymasowskich organizują spotkanie placówek oświatowych noszących imię ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Spotkania te odbywają się w rocznicę aresztowania ks. prymasa, które miało miejsce 25 września 1953r. w Warszawie. W tym roku obchodziliśmy 60 rocznicę tego wydarzenia. Z tej okazji uroczystej mszy św. przed klasztorem ss. Nazaretanek w Komańczy w asyście pocztów sztandarowych, przewodniczył Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej ks. bp Jan Wątroba, który w swej homilii przypomniał zebranym jak niezłomnym, odważnym i  pełnym miłości człowiekiem był patron ich szkół. Podczas mszy modliliśmy się o jego rychłą beatyfikację.

Nasza szkoła w znaczący sposób przyczyniła się do uświetnienia tej uroczystości, chór szkolny pod przewodnictwem p. Pawła Palucha i p. Bogdana Łyko zapewnił wzruszającą oprawę muzyczną, ponadto uczniowie, nauczyciele i rodzice przygotowali czytanie, modlitwę wiernych i dary ofiarne.  

Po mszy ss. Nazaretanki zapewniły wszystkim uczestnikom słodki poczęstunek po którym mogli zwiedzić muzeum poświęcone prymasowi, pospacerować dróżkami, którymi często wędrował prymas, a także pomodlić się przy figurze Matki Bożej Leśnej.  Wyjazd zakończył się krótkim wypadem nad Solinę. 

Ks. kard. S. Wyszyński przebywał w Komańczy od 27 X 1955r do 28 X 1956r. Wcześniej ks. prymas był więziony przez reżim komunistyczny PRL w Rywałdzie, Stoczku Warmińskim oraz w Prudniku Śląskim. Klimat Komańczy, opieka sióstr nazaretanek  i spacery po okolicy pozwoliły prymasowi wrócić do zdrowia i napisać Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego, wygłoszone 26 sierpnia 1956r.