„ CZAS TO MIŁOŚĆ”

PROGRAM PIELGRZYMKI

10:00 – zgromadzenie pocztów sztandarowych przy pomniku kardynała Wyszyńskiego, sprawy organizacyjne, 

10:15 - uroczyste otwarcie Pielgrzymki, modlitwa o beatyfikację Patrona naszych szkół, złożenie kwiatów, przejście do Sali  Papieskiej, 

10:30 – Przesłanie Papieża Franciszka do młodych – spotkanie ze świadkami i uczestnikami wydarzeń w Panamie,

11:40 – przemarsz ze sztandarami do kaplicy Matki Bożej,

12:00 – Msza Święta pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka,

13:15 – przejście do Sali Papieskiej, 

13:30 – „Które wskazanie do młodych Księdza Prymasa Wyszyńskiego najchętniej jest realizowane w mojej szkole i dlaczego?” – prezentacja szkół.

 

UWAGA

  1. Przygotowujemy krótką, 3minutową prezentację np. multimedialną, występ artystyczny, piosenkę, inscenizację, plakat lub inną formę artystyczna z komentarzem przedstawiciela szkoły. Prosimy o wyznaczenie osoby, która dokona tej prezentacji. Może to być uczeń albo ktoś z grona; chodzi o to, aby zrobić to sprawnie i abyśmy wszyscy mogli „zobaczyć” prezentowane przesłanie.
  2. Zgłoszenie udziału w pielgrzymce należy dokonać elektronicznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 5 maja 2019 roku.
  3. W zgłoszeniu należy podać nazwę szkoły, telefon i e-mail kontaktowy oraz liczbę uczniów i liczbę opiekunów.
  4. Koszt udziału w Pielgrzymce to 15 zł. (koszty organizacyjne, pamiątka jubileuszowa dla szkoły i jubileuszowe wotum od naszych szkół do zostawienia na Jasnej Górze. Tym razem nie przewidujemy chust dla wszystkich uczestników pielgrzymki, tylko jedną chustę pamiątkową dla szkoły.). 
  5. W razie rezygnacji z pielgrzymki koszty udziału zostaną zwrócone po zgłoszeniu na tydzień przed pielgrzymką.Kierownik wycieczki i opiekunowie nie ponoszą kosztów według schematu: 1 opiekun na 15 uczniów.
  6. Wpłaty należy dokonać na nr konta 63 2030 0045 1110 0000 0330 0560.
  7. Prosimy, aby zachęcić kapłanów do udziału w Pielgrzymce. Niech żadna grupa nie będzie pozbawiona duchowej opieki kapłana. Wszystkich księży zapraszamy do koncelebry.
  8. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość niewielkich zmian, o których uczestnicy pielgrzymki będą informowani na bieżąco na stronie www.wyszynskistowaryszenie.org
  9. Zabieramy ze sobą uśmiech i pogodę ducha. 

 

Do zobaczenia!

Organizatorzy