Przybyliśmy tu 18 maja, aby za wzorem prymasa po raz 13 pokłonić się Jasnogórskiej Pani, podziękować za dar beatyfikacji patrona naszych szkół. 

Jak co roku spotkaliśmy się przy pomniku błogosławionego księdza prymasa Stefana Wyszyńskiego, gdzie w asyście pocztów sztandarowych złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz. Następnie udaliśmy się do sali Jana Pawła II na spotkanie z ks. dr Andrzejem Gałką - postulatorem procesu beatyfikacyjnego ks. prymasa, który wzbogacił naszą wiedzę o patronie, ukazując jego heroiczne cechy. Mieliśmy również  możliwość spotkania z s. Nullą Lucyną Garlińską ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża, cudownie uzdrowioną za przyczyną bł. prymasa. Siostra Nulla wskazywała, abyśmy za przykładem naszego patrona nie lękali się wybierać tego, co prawdziwe, choć trudne, byśmy szli pod prąd życiowym konformizmom. Abyśmy byli jak orły ponad tym co teraz, co dziś, co łatwe, co przeciętne i abyśmy wznosili serca do Boga i do Maryi. 

Następnie udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na mszę św., której przewodniczył bp Andrzej Przybylski. W homilii wskazał na hasło pielgrzymki „będziesz miłował” i podkreślił, że to jest „ta esencja świętości” bł. Prymasa Wyszyńskiego, bo „Miłość jest imieniem Jezusa”. Zwrócił również uwagę na to, by nie kopiować świętych, ale z ich życia „wycisnąć esencję, jak sok z owocu, w którym skondensowany jest jego smak”. Oprawę muzyczną przygotowała szkoła z Siedlina, dary ofiarne szkoła z Głogowa Małopolskiego, a modlitwę wiernych szkoła z Manasterza.                                                                                                         

Po mszy św. udaliśmy się do ogrodu  Domu Pamięci kardynała Wyszyńskiego na wspólnotową majówkę, gdzie mogliśmy podzielić się radością z faktu, że patron naszych szkół dołączył do grona błogosławionych. Na pielgrzymów czekał smaczny poczęstunek i atrakcyjne upominki, które zawdzięczamy przychylności IPN z Warszawy.Za ten dar serca serdecznie dziękujemy. Słowa podziękowania kierujemy również do Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, a w szczególności do mieszkanek Domu Pamięci Prymasa Tysiąclecia w Częstochowie.

 Msza Św - Pielgrzymka szkół im. bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - youtube
2022-05-18 „BĘDZIESZ MIŁOWAŁ” – PIELGRZYMKA SZKÓŁ NOSZĄCYCH IMIĘ BŁ. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO - Biuro Prasowe Jasnej Góry
 2022-05-18 - „Będziesz miłował” – pielgrzymka szkół noszących imię bł. kard. Stefana Wyszyńskiego na Jasną Górę - Biuro Prasowe Jasnej Góry


 LINK  Relacja z pielgrzymki - bp. Andrzej Przybylski - mp3 291 kB
 LINK  Relacja z pielgrzymki - Iwona Czarcińska - mp3 414 kB
 LINK  Relacja z pielgrzymki - s. Nulla - mp3 373 kB
 LINK  Relacja z pielgrzymki - Ewa Kowończyk, dyrektor szkoły - mp3 1 MB
 LINK  Relacja z pielgrzymki - Iwona Sibiga - mp3 594 kB
 LINK  Relacja z pielgrzymki - uczniowie - mp3 1,3 MB

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół

 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Adres do korespondencji:

Instytut

Prymasa Wyszyńskiego

ul.Świerkowa 4

03-054 Warszawa

Numer telefonu:

228316151 

Konto pocztowe Stowarzyszenia:

zarzadwyszynskistowarzyszenie

@gmail.com 

Numer konta Stowarzyszenia:

Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.

System bankowy

01-211 Warszawa

Kasprzaka 10/16

Oddział w Leżajsku

ul. Mickiewicza 40

37-300 Leżajsk

Numer rachunku:

63203000451110000003300560